piątek, 7 marca 2008

Guerilla gardeners are coming to town. :)

Serdecznie zapraszamy wszystkich do praskiego infoszopu na spotkanie dotyczące partyzantki ogrodniczej.

Guerilla gardening - ogrodnictwo partyzanckie - forma aktywizmu społeczno-polityczno-ekologicznego polegająca na intensywnym zazielenianiu miasta. Sadzić można wszystkie rosliny, we wszystkich miejscach- na nieużywanych połaciach ziemi w środku miasta, na zaniedbanych trawnikach czy klombach, na dachach budynków, w ruinach i nieużytkach zakłada sie ogrody. Nie jest to działanie zarezerwowane dla jakiejkolwiek grupy społecznej czy politycznej, a jedynie spontaniczna reakcja na zatrważającą NIEzieloną politykę gospodarowania miejską przestrzenią.

Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się skąd wziął się ruch ogrodniczych partyzantów, jak rozwijał się i jak wygląda dziś, jak bez większego zaangażowania finansowego zaangażować się w odzyskiwanie i tworzenie przestrzeni zielonych w betonowej dżungli, a także jak na własny użytek wyhodować warzywa, owoce czy zioła.

Po warsztatach odbędzie się spotkanie organizacyjne warszawskiej grupy ogrodniczej.

Na spotkaniu, jak na prawdziwy podwieczorek przystało oczywiście słodka strawa dla ciała (ciasto) i umysłu (ulotki, ziny, książki o ogrodnictwie, ekologii, weganizmie).

12 marca 18.00 infoszop na pradze-targowa 22-wejście od kijowskiej.

Podwieczorki odbywają się zawsze w drugą i czwartą środę miesiąca o 18.00 w praskim infoszopie. Następne spotkanie już 26 marca.

pozdrawiamy,
warsaw vegans
warsawvegans/at/o2.pl

2 komentarze:

QbaMiszcz pisze...

No ja chcialbym na tych warsztatach nauczyc sie robic kulki nasienne, bo to jak dla mnie aktualnie czarna magia jest. ;)

bordeauxxx pisze...

no i znow zazdrosc zazdrosc zazdrosc....
mam nadzieje ze chociaz uda sie defowi wpasc do Rygi
moze Pani sie tez by wybrala i zrobicie tez tutaj odnoge rewolucji?byloby fajnie:)
pozdrowienia