poniedziałek, 21 kwietnia 2008

Mental Detox Week! 21-27 kwietnia.


Tydzień bez telewizora nieco zmienił swoje oblicze. Adbusters w tym roku proponuje Mental Detox Week:

Przez ten tydzień zrób sobie przerwę - wyłącz telewizor, komputer, iPoda, komórkę. Nie musisz rzucać się od razu na głęboką wodę, spróbuj trochę odpocząć. Wieczorem możesz przecież obejrzeć swój ulubiony serial, ale gdy tylko się skończy - wyłącz odbiornik, zrelaksuj się, poczytaj książkę lub idź na spacer. Co powiesz na spotkanie z przyjaciółmi?

Adbusters przywołują wyniki badań, według których 2/3 Amerykanów cierpi na tzw. disconnection anxiety - czują stres i niepokój gdy nawet na chwilę tracą kontakt ze swoimi elektronicznymi gadżetami. Dlatego właśnie propozycja tygodniowego detoxu - zdroworozsądkowa przerwa zamiast późniejszego leczenia farmaceutycznego, hehe.

Strona tygodnia tutaj. Mi z powodu pracy będzie na początku tygodnia nieco trudno zrezygnować z komputera, ale później - czemu nie? W sumie strasznie dużo czasu przed nim spędzam a gdy w piątek rano zalałam sobie klawiaturę sokiem i cały dzień minął bez niego, zrobiłam mnóstwo rzeczy (część już jest na darmowejzupie), dzień był dłuższy i jakoś tak bardziej sensowny.

Ktoś ma zamiar spróbować? :)

2 komentarze:

QbaMiszcz pisze...

Ja chyba z kompa nie bede mogl zrezygnowac, zreszta mysle, ze wykorzystywanie kompa do nauki/pracy czy w jakis kreatywny sposob nie jest problemem.

[nerd joke] A tak swoja droga to plakat rzadzi - mysle, ze spodobalby sie ludziom ode mnie z wydzialu, z zakladu elektroniki jadrowej i medycznej prowadzacym laboratorium z systemow pomiarowych. az zacytuje. "Generator mierzonego sygnału (ciało człowieka) nie ma żadnych zacisków, gniazdek do których można by przyłączyć kable pomiarowe. Musimy używać elektrod przykładanych do powierzchni ciała". [/nerd joke]

fragos pisze...

spadaj... dopiero przedwczoraj kupilem aparat :P