sobota, 3 lutego 2007

Masz 282 nieprzeczytanych wiadomości*

Cześć, jestem M., i jestem nolifem. Czasami, jak rozmawiam ze znajomymi, czuję się jak na spotkaniu AA... z tą różnicą, że wszyscy są terapeutami, a tylko ja mam problem.

Duh. I co się patrzysz z niedowierzaniem? Kobiety nie widziałeś?

Od czego by tu...

Bo widzicie, IRC to naprawdę super sprawa. Gdy sięgam pamięcią w przeszłość, do zamierzchłych czasów początków liceum... właśnie tym zajmowałam się na informatyce (no, tym, css'em i javą). Już wtedy powinnam wyczuć, że coś jest nie tak - na swoją pierwszą w życiu randkę umówiłam się przy pomocy mIRCa.

W sumie to wszystko zaczęło się jeszcze wcześniej, gdy mając lat 12 otrzymałam swój pierwszy komputer - model AMIGA 500. Cóż, może szczęście w nieszczęściu, że kaseciaki ominęły mnie o jakieś 2-3 lata, bo oj, panie, niedobrze by było... Pamiętam ją jak dziś - ta wielka, niezgrabna klawiatura, podłączona do najzwyklejszego w świecie telewizora, ta porażająca (he he) gama kolorów, te trójwymiarowe szachy, i moja Najbardziej Ukochana Gra Wszech Czasów: Za żelazną bramą, czyli mój pierwszy (polski) FPP, który - pamiętam jak dziś - działał wtedy na poziom mojej adrenaliny tak, jak przejażdżka rowerem Puławską działa dzisiaj**.

Kilka lat później pojawił się pierwszy pecet; w międzyczasie nauczyłam się sporo na lekcjach informatyki w podstawówce (poważnie mówię! naprawdę się tam czegoś nauczyłam!), przewyższając, jak to z fenomenalnymi uczniami zazwyczaj bywa, swoją mentorkę (co, tak będąc szczerą, nie było wybitnie trudne. Ale zawsze fajnie wygląda w cv). I gdy trafiłam do liceum, obijając się o klasę turystyczną lądując w mat-infie, miałam już sprecyzowane zainteresowania***.

Pamiętam zamykanie się w sali informatycznej i sesje w Counter Strike'a. Tylko później nikt nie chciał już ze mną grać - podobno za dobra byłam i żadnej frajdy z niszczenia niewiasty nie było. Ech, zycie...

Teraz, wstyd przyznać, większość dnia spędzam przy komputerze - nieodłączny element moich studiów, mojej pracy, moich zainteresowań; całego spektrum działań... Naprawdę, trudno jest się od tego oderwać.

Tak w ogóle, to jestem genetycznie obciążona. Niedawno miałam urodziny - wstałam tego dnia i jak zwykle sprawdziłam rano pocztę. W skrzynce znajdowała się e-kartka z życzeniami od mojej mamy... która mieszka w pokoju obok. Huh.

Widzicie? Widzicie? To naprawdę nie jest moja wina! Jestem na to skazana!

Aha, podobno, jak na nolife'a, to fajna dupa ze mnie.PS. Pozdrowienia dla towarzyszy nolife'owej (nie)doli z kanału #renegaci.

---
* Poważnie. I to na jednym z 11 kont pocztowych, jakie posiadam.
**Dla zainteresowanych: tutaj wywiad z Adamem Skorupą, człowiekiem, który udźwiękowił nie tylko Za żelazną bramą, leczy również inną kultową dla mnie grę - Gorky. Hell yeah.
*** Czytaj: byłam już spisana na straty.

5 komentarzy:

KraZ pisze...

TU #R POZDRO AMEBA JEDZ MIENSO EMA

PinkF_ pisze...

ech
może też jestem nie życiem?

postępująca informatyzacja przypomina mi mechanizację, elektryfikację telewizację itp etapy rozwoju "cywilizacji"

tylko ze informatyzacja ma wymiar bardziej osobisty, z maszyną parową nikt nie biegał, z pantografem tez, no chyba ze ktos był tramwajem :P
a tak człowiek z domu wychodzi i ma na sobie kilkanascie procków...komórka gps cyfszak iPodstawka, nawet w latarce mam procka...

kmh pisze...

ale u nas nikt nie gral w csa

m. pisze...

z mlodszymi rocznikami gralam. wiesz, z tym dlugowlosym co mial ksywe na zet i z kims tam jeszcze...

harce pisze...

http://maxigas.hu/ - post loptop love...